Pneuservis

Komplexný pneuservis pre vaše vozidlo

Veľa ľudí zabúda na to, že pneumatiky sú veľmi dôležitým pilierom bezpečnej jazdy. Avšak aj tie najdrahšie a najkvalitnejšie pneumatiky sa časom opotrebujú, preto im treba venovať pozornosť v každom ročnom období, čím si zlepšíte aj jazdné vlastnosti vozidla.

Na pneumatikách by ste si mali všímať tlak v pneumatikách, dezén, vyváženie kolies a napokon aj geometriu.

Tlak v pneumatikách :

Nesprávny tlak v pneumatikách môže ohroziť  bezpečnosť jazdy, má vplyv na celkové ovládanie vozidla, o úspore paliva nehovoriac.

Dezén pneumatík:

Hĺbku dezénu pneumatík určuje vyhláška, podľa ktorej sa treba držať. To, za aký čas sa poškodí dezén na pneumatike závisí od kvality pneumatík i od jazdy samotného šoféra. Dezén môže mať zjazdené iba určité časti, napríklad okraje alebo stred.

 

Vyváženie pneumatík:

Zlé vyvážené pneumatiky sú vtedy, keď sú nerovnomerne rozmiestnené osi otáčania. Nevyváženie môže spôsobiť vibrácie celého podvozku alebo volantu, ktoré môžu zmiznúť pridávajúcou rýchlosťou. Pneumatiky by sa mali vyvažovať vždy, keď sú odstránené z ráfika, to znamená pri každom pneuservise.

Geometria:

Ak je geometria kolies zle nastavená, môže veľmi rýchlo spôsobiť opotrebenie aj nových pneumatík. Aby ste sa vyhli týmto nepríjemnostiam, je dobré ju po každom pneuservise skontrolovať. S dobre natavenou geometriou bude Vaša jazda bezpečnejšia a vozidlo bude ovládateľnejšie.

Predaj pneumatík:

Pre veľký záujem o pneuservisné služby máme pre zákazníkov skladom najpoužívanejšie, najnovšie pneumatiky značky MATADOR.

 

Uskladnenie pneumatík:

Uskladnenie pneumatík vyrieši Váš problém s odvozom  a dovozom pneumatík do servisu a zároveň šetrí Váš priestor. Pneumatiky uskladňujeme celoročne, v letnom období zimné a v zimnom letné.

Poradíme vám? Zavolajte nám

PO-PI: 8:00 - 17:00