Ochrana vozidla pred horúčavami

Ochrana vozidla pred horúčavami

Ako sa postarať o vozidlo v týchto horúčavách?

 

Čo má robiť človek pri vysokých vonkajších teplotách je každému jasné: Vyhýbať sa slnku, ľahko sa obliekať, piť veľa tekutín a vyhýbať sa záťaži. Ale čo robiť, aby túto horúčavu prežilo vaše auto?

 

Motor držte v chlade!

 

Motor vo vašom vozidle pracuje pri vysokých teplotách 2x viac. Preto venujte pozornosť chladiacemu systému. Chladivo s časom degraduje čo sa prejaví aj na jeho chladiacom efekte. Preto je dobré pravidelne ho meniť podľa odporúčania výrobcu. Bežné chladivo vydrží cca 5 rokov pri pravidelnej kontrole a dolievaní.

 

 

Dofúkajte si gumy!

 

Jazda na nedofúkanej gume spôsobuje hlavne v tomto horúcom počasí prehriatie gúm a zvyšuje riziko defektu. Aj auto potrebuje tekutiny! Kvapaliny v motore sú kľúčové pre správne fungovanie. Kvapaliny neslúžia len ako mazivo ale aj ako chladivo, ktoré teplo odnáša z najdôležitejších komponentov motorového systému. Ak je hladina kvapalín nízka, toto chladenie neprichádza, v dôsledku čoho môže dôjsť k prehriatiu

 

 

 

Klíma!

 

Správne fungovanie klimatizácie nielen v lete prispieva k väčšiemu komfortu pri jazde. Ak máte pocit, že nechladí podľa očakávania, je treba zájsť do servisu a nechať si skontrolovať a prípadne doplniť chladivo určené pre Váš typ vozidla.

Poradíme vám? Zavolajte nám

PO-PI: 8:00 - 17:00